XIV Dzień Muzyki Współczesnej Miodowa Jesień

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji

Opublikowany 14 października, 2019

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w sobotę, 26 października 2019 r., w siedzibie naszej Szkoły odbędzie się XIV Dzień Muzyki Współczesnej pod stałą nazwą Miodowa Jesień, organizowany przez ZPSM Nr 1 w Warszawie.

Miodowa Jesień ma na celu przybliżenie uczniom i nauczycielom szkół muzycznych nurtów muzyki współczesnej, organizowanie spotkań z kompozytorami wraz z prezentacją ich twórczości pedagogicznej, wymianę doświadczeń pedagogów, poszerzenie repertuaru dydaktycznego o wartościowe pozycje współczesnej literatury muzycznej. Uczniom pragniemy umożliwić prezentację własnych kompozycji.

Tegoroczne spotkanie będzie się składało z seminarium oraz kącika młodego kompozytora i koncertu wykonawczego.

Tematem rozważań tegorocznego seminarium pt. Klasyka czy już rozrywka będzie repertuar pedagogiczny zawierający elementy charakterystyczne dla muzyki rozrywkowej (specyficzna harmonia, rytmy taneczne, swingujący styl).

W panelu dyskusyjnym, a także warsztatowym wezmą udział pedagodzy instrumentaliści różnych sekcji. Utwory wykonane przez uczniów będą punktem wyjścia dla wymiany spostrzeżeń dotyczących interpretacji.

W panelu z cyklu Sylwetki kompozytorów współczesnych gościem będzie Grzegorz Miśkiewicz – twórca dzieł wokalnych oraz instrumentalnych, w tym 7 zbiorów utworów fortepianowych dla dzieci i młodzieży. To spotkanie będzie miało także charakter warsztatowy z udziałem uczniów, którzy wykonają kompozycje Grzegorza Miśkiewicza.

Celem koncertu wykonawczego jest prezentacja różnorodnych pod względem stylu i technik kompozytorskich utworów współczesnych – także tych o lżejszym charakterze.

Kącik młodego kompozytora to tradycja Miodowej Jesieni. Zachęcamy serdecznie uczniów szkół I st. do uczestnictwa.

Wymagania:

– skład instrumentalny dowolny

– maksymalny czas prezentacji zgłaszanego utworu nie powinien przekraczać 10 minut

– wykonanie we własnym zakresie

Zgłoszenia uczniów do udziału w koncercie kompozytorskim prosimy nadsyłać na załączonym poniżej formularzu drogą mailową na adres mlynarski@miodowa.edu.pl lub faxem na nr 22 831 60 47 do dnia 21 października 2019 r.

Pobierz - Karta zgłoszenia

Ramowy program spotkania:

godz. 10.00 powitanie i wprowadzenie

godz. 10.15-14.00 wykłady, prezentacje, dyskusja

przerwa

godz. 15.00 kącik młodego kompozytora oraz koncert muzyki współczesnej w wykonaniu uczniów

Szczegółowy program XIV Miodowej Jesieni zostanie umieszczony na stronie Szkoły www.miodowa.edu.pl w późniejszym terminie.

Zapytania i prośby o dodatkowe informacje prosimy kierować do organizatorów i sekretariatu:

- Anna Buzuk, e-mail: anna@msnet.pl

- Małgorzata Lebiedzińska, e-mail: mlynarski@miodowa.edu.pl tel. 22 380 14 66