Fryderyki 2019

prof. Sławomir Czarnecki i nasi pedagodzy z Fryderykiem!

Opublikowany 18 marca, 2019

Fryderyki 2019 - najważniejsza nagroda muzyczna w Polsce!

Z ogromną radością aktualizujemy - statuetkę Fryderyka zdobyła płyta Błażewicz, Łukaszewski, Czarnecki - Polskie koncerty współczesne, na której znaleźć można kompozycję Concerto Lendinum op. 44 na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową naszego profesora Sławomira Czarneckiego! Na płycie usłyszeć można także naszych pedagogów prof. Jakuba Jakowicza (skrzypce), prof. Pawła Gusnara (saksofon) i prof. Tomasza Strahla (wiolonczela). Wszystkim artystom gorąco gratulujemy!


Wśród tegorocznych nominowanych do nagród muzycznych ZPAV w kategorii Muzyka Poważna - Muzyka Symfoniczna i Koncertująca znalazła się płyta Błażewicz, Łukaszewski, Czarnecki - Polskie koncerty współczesne, na której znaleźć można kompozycję Concerto Lendinum op. 44 na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową naszego profesora Sławomira Czarneckiego! Wśród wykonawców tego wydawnictwa usłyszeć można także naszych pedagogów prof. Jakuba Jakowicza (skrzypce), prof. Pawła Gusnara (saksofon) i prof. Tomasza Strahla (wiolonczela).

Płyta Herdzin — Concerto and Concertino prof. Pawła Gusnara i prof. Katarzyny Budnik (altówka) nagrana z Krzysztofem Herdzinem, Elbląską Orkiestrą Kameralną i Krakowskim Triem Stroikowym nominowana jest podwójnie: w kategorii Muzyka Współczesna i Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej. Paweł Gusnar nominowany jest raz jeszcze w kategorii Muzyka Współczesna za płytę Paweł Gusnar – Saxophone Varie vol. 3, a w jej nagraniu wzięli udział także prof. Klaudiusz Baran (akordeon) i prof. Tomasz Strahl. Za swoją solową płytę Invention w kategorii Album Roku - Recital solowy nominowany jest także Aleksander Dębicz (fortepian).

Serdecznie gratulujemy naszym wybitnym pedagogom i trzymamy kciuki! Wyniki poznamy 12 marca 2019 podczas gali i koncertu w sali NOSPR w Katowicach.

Pełna lista nominowanych dostępna jest tutaj.Galeria